VTD - KLASS LİG

Kurallar

KLASS LİG 2023-2024 SEZONU TAKVİMİ

GRUP MAÇLARI :

4'er takımlı 4 gruptan oluşmaktadır. (Toplam 16 takım)

A - B - C - D  Grupları

20 Ocak 2024 - 21 Ocak 2024  / 1. Maçlar 

.. .......... 2024 - .............. 2024  / 2. Maçlar 

.. .......... 2024 - .............. 2024  / 3. Maçlar 

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar belirlenen eşleşme ile çeyrek finalde karşılaşacaktır.


Her takım, gruptaki 3 maçını tamamlamak zorundadır. Maça çıkmayan takım, içerisinde bulunan futbolcuları ile birlikte, klass lig müsabakalarından ömür boyu men edilecektir.

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

ÇEYREK FİNAL

............ 2024  /  A Grubu 1.si - C Grubu 2.si

............ 2024  /  B Grubu 1.si - D Grubu 2.si

............ 2024  /  C Grubu 1.si - B Grubu 2.si

............ 2024  /  D Grubu 1.si - A Grubu 2.si

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

YARI FİNAL

.. Şubat 2024

A Grubu 1.si - C Grubu 2.si galibi ile,

B Grubu 1.si - D Grubu 2.si galibi karşılaşacak.

.. Şubat 2024

C Grubu 1.si - B Grubu 2.si galibi ile,

D Grubu 1.si - A Grubu 2.si galibi karşılaşacak.

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

FİNAL

.. Şubat 2024

Yarı Final 1.maç galibi & Yarı Final 2.maç galibi 

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️


KUPA TÖRENİ

KLASS LİG 2023 ŞAMPİYONU

Şampiyonluk kupası. Futbolculara şampiyonluk madalyaları.

KLASS LİG 2023 2.Sİ

2.Lik kupası. Futbolculara 2.lik madalyaları.

KLASS LİG 2023 GOL KRALI

Gol krallığı kupası. Gol krallığı madalyası.

KLASS LİG 2023 EN DEĞERLİ OYUNCUSU

En değerli oyuncu madalyası. En değerli oyuncu plaketi.

KLASS LİG 2023 EN CENTİLMEN OYUNCU

En centilmen oyuncu madalyası. En centilmen oyuncu plaketi.


 🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️


KLASS LİG 2024 / AÇILIŞ FUTBOL SEZONU

LİG MAÇLARI :

... Mart 2024 -  ... Haziran 2024


PLAY-OFF / GRUP MAÇLARI :

...Haziran 2024 - ... Haziran 2024  /  1. Maçlar

...Haziran 2024 - ... Haziran 2024  /  2. Maçlar

...Haziran 2024 - ... Haziran 2024  /  3. Maçlar

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar belirlenen eşleşme ile çeyrek finalde karşılaşacaktır.

Her takım, gruptaki 3 maçını tamamlamak zorundadır. Maça çıkmayan takım, içerisinde bulunan futbolcuları ile birlikte, klass lig müsabakalarından ömür boyu men edilecektir.

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

ÇEYREK FİNAL

... Temmuz 2024 / A Grubu 1.si - C Grubu 2.si
... Temmuz 2024 / B Grubu 1.si - D Grubu 2.si
... Temmuz 2024 / C Grubu 1.si - B Grubu 2.si
... Temmuz 2024 / D Grubu 1.si - A Grubu 2.si

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

YARI FİNAL

... Temmuz 2024
A Grubu 1.si - C Grubu 2.si galibi ile,
B Grubu 1.si - D Grubu 2.si galibi karşılaşacak.

... Temmuz 2024
C Grubu 1.si - B Grubu 2.si galibi ile,
D Grubu 1.si - A Grubu 2.si galibi karşılaşacak.

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️

FİNAL

... Temmuz 2024
Yarı Final 1.maç galibi & Yarı Final 2.maç galibi 

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️
🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️


GENEL KURALLAR

A) Klasslig, takımları internet üzerinde buluşturan ve onlara farklı rakiplerle keyifli müsabakalar yaptırarak bu müsabakalarında profesyonel bir futbol atmosferi yaratan Türkiye'nin en Klass halı saha ligi'dir.

B) Galibiyet 3 / Beraberlik 1 / Mağlubiyet durumunda aynı Puan'da kalırsınız. Klasslig Ligi’nde herhangi bir ekstra puan kazanma gibi bir durum yoktur.

C) Klasslig Ligi, yılda 2,3 bazen de 4 futbol sezonu şeklinde oynanır.

D) Play-Off müsabakaları genellikle 15 gün sürer. 

E) İki takım, bir sezon içerisinde kendi arasında en fazla 6 müsabaka gerçekleştirebilir.

F) Play-Off müsabakasına katılmak için en az 12 lig maçı ve ilk 16 içerisinde olmanız gerekmektedir.

G) Klasslig Ligi'ne herhangi bir son başvuru tarihi yoktur. Herkes, kriterlere uyduğu taktirde, istediği zaman lige kayıt olup, ligde mücadele etmeye başlayabilir.

H) Klasslig Ligi belirtilen tarihleri değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılmış / yapılacak değişiklikler derhal web sitesinde ilan edilir.

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


TAKIM İSİMLERİ

 A) Takımlar, sisteme giriş esnasında kendi belirledikleri özel bir takım ismi ile müracaat edeceklerdir. Bu özel isim Türkçe ya da yabancı bir kelime olabilir, ancak siyasi mesaj içeren, küfürlü, pornografik, hukuka ve ahlaka aykırı, kişi veya kurumları rencide edici vb. takım isimleri kullanılamaz. Sıradan bir insanın azami ölçüde özen gösterdiği halde yine de fark edemeyeceği şekilde konulan isimler sonucu kişi ve kurumlara gelecek zararlar da, Klasslig Ligi sorumluluk kabul etmeyecektir. Olası bir zarar sonucu Klasslig Ligi zarara neden olmuş takıma karşı rücu hakkını saklı tutar.

B) Organizasyon komitesinin uygun bulmadığı takım isimleri değiştirilir. Aksi halde o takım Klasslig Ligi müsabakalarında yer alamaz.

C) Bir takım isminin bu kuralların A) bendinde sayılan özelliklere aykırılık oluşturduğunun sonradan saptanması durumunda, ilgili takıma Klasslig Ligi Merkez Disiplin Kurulu ismini değiştirmesi için 2 gün süre verir. Bu süre zarfında, takım ismini değiştirmez ise ligden ihraç edilir.

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆


OYUNCU SAYISI VE NİTELİKLERİ

A) Klasslig Ligi'ne, 14 yaş üstündeki kişiler katılabilir. Bu maddeye aykırılık oluşturacak şekilde, aldatmaya yönelik davranışlar ile turnuvaya katılan oyuncularla ilgili olarak, Klasslig Ligi Organizasyon Komitesi hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Bu maddenin ihlali sonucunda hükmen mağlubiyet ve galibiyet kararı verilmez.

B) Takım kadroları en fazla 25 oyuncudan oluşur. Müsabakalar 7 kişi ile oynanır. Saha kapasitesine göre, değişiklik göstermek, Klasslig yönetiminin insiyatifindedir.

C) Klasslig Ligi'nde her takım lig başlangıcından itibaren Play-Off'lara kadar sınırsız misafir (lisansı çıkartılacak şekilde) oyuncuyla çıkma hakkına sahiptir. PlayOff'larda en az 7 kişilik, en çok 12 kişilik kadrosunu www.klasslig.com internet sitesinde oluşturmuş olmalıdır.

D) Oyuncular müsabaka süresince resmi kimliklerini yanında bulundurmak zorundadır. Müsabakalar sırasında rakibin itirazlarına müteakip, saha koordinatörü gerekli gördüğü takdirde kimlik kontrolü yapabilir. Kontroller yapıldıktan sonra müsabaka oynanır, koordinatörden gelen bilgileri araştıran Merkez Disiplin Kurulu müsabakayla ilgili kararını verir. İtirazı, yalnızca ilgili müsabakada oynayan takımların kaptanları yapabilirler. Kaptanlar, rakip oyuncularla ilgili itirazlarını müsabaka bitiminden itibaren 24 saat içinde gerçekleştirmek zorundadır. Play-Off müsabakalarında itiraz süresi 24 saat içinde yapılmalıdır. Bu süreler dışında yapılacak itirazlar, Merkez Disiplin Kurulu toplantı gündemine alınmayacaktır. 

E) Oyuncu transferleri, oyuncu değişikliği, müsabaka alımı, taraftarlarının davranışları ve takım kadrolarının takibinden takım kaptanı sorumludur. Dolayısıyla kaptanlar Klasslig Ligi kurallarını iyi bilmelidirler. 

🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️🎖️


OYUNCULARIN GİYSİ VE GEREÇLERİ

A) Klasslig Ligi platformunda takımların lige katıldığı ilk haftalarda sahaya forma ile gelme zorunluluğu yoktur. Ancak forması bulunmayan takımların Klasslig Ligi Organizasyon Komitesi'nin sağladığı sırt numaralı halı saha yeleklerini (BİP) giymesi zorunludur. BİP giymemek için muhakkak sırt numarasına sahip formalar giyilmesi gereklidir. Hakemler ve Saha koordinatörlerinin sırt numaralarına göre gerekli disiplin ve teknik uygulamaları kolaylıkla gerçekleştirebilmesi açısından aynı renkte kıyafetler giymek yeterli değildir.

(Play-Off müsabakasında forma giyme zorunluluğu vardır)

B) Oyuncular plastik tabanlı suni çim kramponu veya halı saha ayakkabısı ile mücadele edecektir. Müsabakanın hakemi, oyuncunun ayakkabısının sahadaki diğer oyuncuların sağlığına zarar verebileceği kanaatine vardığı takdirde, ilgili oyuncuyu oynatmama yetkisine sahiptir.

C) Yaralanmalara neden olabilecek takıları takmak (gözlük, saat, yüzük, kolye, bileklik vs.) yasaktır. Hakem, bu özellikte takı takan bir oyuncunun bu takıları çıkarmasını istemekte yetkilidir.

D) Klasslig Ligi takımları üstlerindeki giysi vb. gereçlerde, yanlarında getirdikleri pankartlarda hiçbir şekilde siyasi logolar ve yazılar bulunduramazlar. Taraftarları hiçbir şekilde siyasi tezahürat yapamazlar. Oyuncuların ve taraftarların ırkçı söylem ve imalarda bulunması yasaktır. Bu kurala uyulmaması durumunda Klasslig Ligi Merkez Disiplin Kurulu; puan cezası, men cezası, takım ve oyunculara ihraç cezası verebilir.

✅✅✅✅✅✅✅✅


GENEL OYUN KURALLARI

A) Klasslig Ligi'nde, ofsayt kuralı uygulanmaz.

B) Taç kuralı tüm sahalar için geçerlidir. Taç atışı elle yapılır.

C) Taç atışı kullanılırken tüm rakip oyuncular, atışı kullanan oyuncuya en az 1 metre uzaklıkta olmalıdırlar.

D) Taç atışından doğrudan bir gol atılamaz.

E) Taç atışından gelen top hiçbir oyuncuya temas etmeden rakip kaleye girerse, oyun kale vuruşu ile başlar.

F) Taç atışından gelen top hiçbir oyuncuya temas etmeden eğer kendi kalesine girerse, oyun köşe vuruşu ile başlar.

G) Kaleciler geri pasta topu elleriyle alamazlar.

H) Kale vuruşundan, rakip kaleye gol yapılabilir.

I) Kaleci degajından, rakip kaleye gol yapılabilir.

J) Kalecilerin eli ile attıkları topun kimseye değmeden rakip kaleye gol olması durumunda, gol geçersiz sayılır ve rakip takım oyuna kale vuruşu ile başlar.

K) Başlama vuruşundan direkt rakip kaleye gol yapılabilir.

L) Bir müsabaka da, takımların 3 oyuncu değiştirme hakkı vardır. Oyundan çıkan oyuncu oyuna tekrar dâhil olamaz.

M) Müsabaka hakeminden izin almadan oyuncu değişikliği yapılamaz. Oyuncu değişikliği yapılması için önce hakemin izni, sonra da çıkan oyuncu ile giren oyuncunun kapı girişinde el teması yapması gerekmektedir. Müsabaka hakeminin izni olmadan yapılan bir değişiklikte hakem oyunu durdurur, kural ihlali yapan oyuncuya ihtar verilir, rakip takım lehine, oyunun durduğu sırada topun bulunduğu yerden bir endirekt serbest vuruş ile oyun yeniden başlatılır.

N) Takımlar, müsabaka içerisinde hakemin iznini almak kaydı ile oyunun durduğu bir anda, kalecilerini oyunda olan herhangi bir oyuncuyla değiştirebilirler. Kaleci değişimi, oyuncu değişikliği olarak sayılmaz ve 3 oyuncu değişikliği hakkından eksilmez.

O) Oyuncu değişikliği, oyunun hızını etkilemeyecek şekilde seri bir hızda yapılmalıdır. Oyuncu değişikliğini oyun hızını kasten düşürecek şekilde davranışta bulunan oyuncular hakem tarafından ihtarla cezalandırılır.

P) Hakem, bir veya birkaç oyuncunun oyun içindeki disiplini bozabileceğine ve anlık bir sinirle oyundan ihraç olabilecek psikolojiye büründüğüne kanaat getirdiği durumda, hem sahadaki oyun disiplinini, hem de oyuncuyu / oyuncuları korumak amacıyla beyaz kartını çıkarır. Oyuncu / oyuncular bu kartın ardından saha koordinatörünün kontrolünde oyun alanı dışına çıkarak 5 dakika bekleyip, ardından hakemden izin alarak tekrar oyuna girerler. Beyaz kartın, sarı veya kırmızı kartla bir ilişkisi yoktur. Bu kart bir ceza değil, koruma unsurudur. Oyuncuya, sakinleşmesi ve oyundan ihraç olacak bir ihlal yapmaması için tanınan bir olanaktır.

R) Üstü file ile kapalı halı sahaların üzerinde bulunan fileye çarpan top hiçbir oyuncuya temas etmeden kaleye girer ise, gol değeri kazanmayacaktır.

S) Açık/üstü filesiz halı sahalarda üstten çıkarak, oyun alanı dışına çıkan toplarda oyun; eğer top aut çizgisi iz düşümünden çıkmışsa aut atışıyla, eğer top yan çizgilerin iz düşümünden çıkmışsa topun çıktığı yerden topa en son hangi takım oyuncusu dokunmuş ise aleyhine taç atışı ile başlar.

T) Kapalı halı sahaların üzerinde bulunan çelik kemerlere top çarpıp yön değiştirdiği veya oyunun kaderine etki edebilecek şekilde oyuncuları yanılttığına müsabaka hakemin kanaat getirmesi halinde, oyun hakem atışı ile başlayacaktır.

U) Saha koordinatörü, aynı zamanda yardımcı hakem görevi de görür. Kendi gördüğü ve müsabaka hakeminin görüş açısında olmayan pozisyonlarda, uyarma yetkisine sahiptir. Ancak son kararı, müsabaka hakemi verir.

V) Eğer müsabaka hakem herhangi sebepten dolayı geçici olarak oyunu yönetemeyecek hale gelirse, oyun saha koordinatörünün denetimi altında devam edebilir.

🧭🧭🧭🧭🧭🧭🧭🧭


MERKEZ DİSİPLİN KURULU

A) Merkez Disiplin Kurulu, Klasslig Ligi'nin asayişinden sorumlu olup, ligin yargı organı özelliğini taşır ve disiplin kararlarını alır.

B) Hakemleri tayin etme yetkisi tamamıyla Merkez Disiplin Kuruluna aittir, takımların hakem seçme hakkı yoktur.

C) Ligdeki müsabakaların güvenli ve centilmence geçmesi için takımların lige kayıtlarında son kararı Klasslig Ligi Merkez Disiplin Kurulu verir. Takımların önceki turnuvalardan kayıtlı bulunan centilmenlik dışı davranışları veya müsabaka ücretindeki sorumluluklarını yerine getirmemeleri durumunun tespitinde Klasslig Ligi Merkez Disiplin Kurulu takımın lige kaydını reddetme hakkına sahiptir.

D) Merkez Disiplin Kurulu alınan kararları ilgili takım kaptanlarına veya oyunculara, www.klasslig.com internet sitesi üzerindeki cezalar bölümünden duyurur ve WhatsApp yoluyla tebliğ eder.

E) Merkez Disiplin Kurulu, uygulanan disiplin cezalarında, oyuncunun / takımın müsabakalarındaki geçmiş disiplin tutumunu da göz önüne bulundurur.

F) Merkez Disiplin Kurulu, müsabaka da görülen kartlardan ve alınan cezalardan bağımsız olarak, Klasslig Ligi'ndeki keyif öğelerini tehdit ettiğine kanaat getirdiği takıma / oyuncuya disiplin cezası uygulayabilir.

G) Oyuncular sosyal medyada, ligin organizasyon komitesi veya görevlileri hakkında içeriğinde hakaret barındıran Fair-Play dışı söylemde bulunamazlar. Bu kuralın ihlali durumunda; Merkez Disiplin Kurulu, takımdan sorumlu olan kaptana ve ihlali yapan oyuncuya, ihraç cezası, takıma puan silme ve ihraç cezası uygulayabilir.

H) Hakemin oyuncu sağlığı nedeniyle gerekli gördüğü durumlar haricinde, müsabakanın tatil edilmesini beklemeden sahadan takım halinde çekilmenin cezası ise; hükmen mağlubiyettir.

I) Klasslig Ligi'nde bir müsabakanın disiplin / güvenlik gibi bir nedenle tatil edilmesi durumunda ise karar yetkisi tamamen Merkez Disiplin Kurulundadır. Kurul, olayları değerlendirerek müsabakanın yeniden oynanmasına, kaldığı yerden devam etmesine, iki takımdan birinin hükmen galibiyetine, müsabakanın o anki skoru ile tescil edilmesine, her iki takımın ihraç edilmesine veya takımlara puan cezası uygulamasına karar verebilir. Takım kaptanları takım ve taraftarlarından sorumludur.

Taraftarlarının çıkardığı olaylarda takım kaptanları sorumluluğunu yerine getirmeyip çıkan olayları engellemeye gayret etmez ya da tahrik ederse, kurul, takım kaptanına veya takımına tüm müsabakalardan men cezasına kadar, disiplin cezası verebilir.

J) Klasslig Ligi'nde iki takım bir sahaya talip ise ve birbirileri ile müsabaka yapmakta uzlaşmamışlar ise, o sahada, ilk teklifi yapan takımın değil, teklifine ilk cevap gelip müsabakayı onaylanan ekibin müsabakası oynanır.

K) Onayladığı müsabakaya katılmayan takım için, eğer takımın ilk müsabakası ise; direkt olarak ihraç edilir. Eğer takım ligde daha önceden müsabaka yapmışsa hükmen mağlup sayılır. Ve o güne ait maçın bütün masrafları karşılanması talep edilir.

L) Müsabakasına katılım göstermeyen takımın bir sonraki müsabakasına çıkabilmesi için Organizasyon Komitesinin banka hesabına havale yolu ile gelemediği müsabakanın ücretini yatırması gerekmektedir.

M) Bir takımın çıktığı bir müsabakada o gün şahsi nedenlerle bir bölümünü eksik verdiği bakiyeyi bir sonraki müsabakada tamamlamaması durumunda, ücreti Klasslig Ligi banka hesabına havale edene dek üyeliği dondurulur.

N) Müsabakayı izleyen seyircilerin veya yedek oyuncuların hakem / saha koordinatörü izni olmadan sahaya girmeleri kesinlikle yasaktır. Klasslig Ligi'nde mücadele eden takımlar, kendilerini izlemeye gelen seyircilerinin de hal ve hareketlerinden sorumludur. Saha koordinatörü veya hakem raporuyla bir takımın taraftarı olduğuna kanaat getirilen kişinin saha koordinatörüne, hakeme, rakip oyuncuya veya taraftara karşı Fair-Play sınırını aşan tutumu veya oyun alanının belirtilen kurallarına uymaması halinde Merkez Disiplin Kurulu ilgili takıma puan cezasından tüm müsabakalardan men cezasına kadar disiplin cezası uygulayabilir.

O) Takımlar müsabakalarla ilgili her türlü itirazlarını müsabaka bitimine müteakip, en geç 24 saat içerisinde Merkez Disiplin Kurulu'na, belirtilen iletişim yolu ile gönderecekleri e-mail veya yazı ile yapmak durumundadır. Bu süreyi aşan itirazlar dikkate alınmaz.

🟨🟥🟨🟥🟨🟥🟨🟥


CEZALARIN UYGULANMASI

A) Oyuncu kendi takımında oynarken saha içi / dışı Fair-Play'i gölgeleyici tutumu dolayısıyla saha koordinatörü veya müsabaka hakemi yorumuyla, müsabakada aldığı bir kart veya verilen karttan bağımsız kart görmeksizin ceza alabilir. Bu durumda verilen müsabaka cezası kadar kendi takımı müsabaka yapıncaya dek, oyuncu kendi takımında veya misafir bir takımda oynayamaz.

B) Oyuncu misafir takımda oynarken saha içi / dışı Fair-Play'i gölgeleyici tutumu dolayısıyla saha koordinatörü veya müsabaka hakemi yorumuyla, müsabakada aldığı bir kart veya verilen karttan bağımsız kart görmeksizin ceza alabilir. Bu durumda verilen müsabaka cezası kadar kadrosunda bulunduğu asıl takımı müsabaka yapıncaya değin, oyuncu kendi takımında veya misafir bir takımda oynayamaz.

C) Merkez Disiplin Kurulu tarafından diskalifiye edilen bir takım, 2.bir karara kadar, Klasslig Ligi’nde yer alamaz.

D) Oyuncular puanlı lig sezonu maçlarında aldıkları cezaları bir sonraki resmi Klasslig müsabakasında çekerler. Ceza alan oyuncunun takımının takip eden ilk maçı Play-Off’a denk gelirse cezayı Play-Off maçında çekeceği gibi, Play-Off'la eş zamanlı yeni sezonun puanlı maçları başlarsa, cezayı puanlı yeni sezon maçında da çekebilir. Ancak, Play-Off'ta alınan cezalar, takım Play-Off'ta yoluna devam ettiği sürece yine Play-Off'ta çekilir. Takım Play-Off'tan elendiğinde kalan cezalar puanlı yeni sezon maçlarında çekilir.

🏁🏁🏁🏁🏁🏁🏁🏁


PLAY-OFF KURALLARI

A) Klasslig Ligi'nde bir yılda 2,3 veya 4 kez Play-Off süreci yaşanır. Play-Off tarihlerindeki puan durumuna göre ilk 16 sırada bulunan takımlar, sezon başında belirlenmiş olan müsabaka programına bağlı olarak Play-Off müsabakalarını oynarlar.

B) Bir takımın Play-Off’da oynayabilmesi için ilgili sezon içinde Klasslig Ligi’nde 12 müsabaka yapmış ve puan durumu sıralamasında ilk 16 içerisinde olması gerekir.

C) Play-Off katılımcılarından herhangi biri, Play-Off başlangıç tarihinden en az 2 gün önce Play-Off’a katılmayacağını resmen, Klasslig Ligi yetkililerine açıklarsa, Play-Off dışında kalır. 

D) Klasslig Ligi'nde 2 takım veya 3 takım arasındaki puan eşitliği durumunda sırasıyla

🎖️İkili ve üçlü averaj durumu ne olacak.

🎖️İki takım veya 3 takım aynı puana sahip ise, gol averajına bakılır.

🎖️Gol averajları eşit işe, en çok gol atana bakılır.

Örnek:

Yeşil spor +12 averaj / Beyaz Spor + 12 averaj

Yeşil spor 22 gol atıp 10 gol yemiş.

Beyaz Spor 21 gol atıp 9 gol yemiş.

Bu durumda, yeşil spor üst tura çıkar.

E) Transfer sezonunun bitişi ile sabitlenen kadro, Play-Off için o takımın oluşturduğu nihai kadrodur.

(Daha sonra değiştirilemez)

F) Oyuncunun Play-Off’da oynaması için (Belirtilen takımda en az 3 maç oynamış olması gerekmektedir) transfer sezonunun bitiş günü, takımın resmi kadrosuna Klasslig üyesi sıfatıyla transfer olmuş oyuncular Play-Off’da oynayabilir. Yeni katılan takımlarda ise, oyuncuların 3 maç oynama zorunluluğu yoktur.

G) Bir takım, transfer sezonu kapanış anında ilk 12 müsabakalık sürecinin içinde olsa dahi, Play-Off adayı olmak istiyorsa, kadrosunu kilitler ve transfer sezonu o takım için kapanır. Ancak, takım Play-Off adayı değilse ilk 12 müsabaka kadrosunu kilitlemeksizin, kadro değişiklikleri yapabilir.

H) Play-off müsabakalarında kadroda usulsüzlük yapan takım şampiyon dahi olsa, kurallarımızda belirtilen süre içerisinde (24 saat içerisinde) müsabaka ile ilgili itirazın Merkez Disiplin Kuruluna iletilmesi ve yapılan incelemeler doğrultusunda itirazın haklı bulunması halinde, usulsüzlük yapan takımın elde ettiği haklar (ödüller, şampiyonluklar) finalde kaybeden takıma verilecektir.

I) Klasslig Ligi’nde, ilgili sezonun transfer sezonu kapanış tarihinden önce kurulmuş her takım, aksini beyan etmediği sürece doğal Play-Off adayıdır.

J) Klasslig Ligi’nde ilgili sezonun transfer kapanış tarihinden itibaren Play-Off adaylık süreci başlar. Bu tarih her sezon www.klasslig.com internet sitesinde açıkça belirtilir.

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


ORGANİZASYON SORUMLULUKLARI

A) Klasslig Ligi ile ilgili her türlü konuda karar yetkisi KLASS LİG'e aittir.

B) Klasslig Ligi ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı saklıdır.

C) Klasslig Ligi'ne katılan tüm takımlar kuralları ve detayları okuyup kabul etmiş sayılır.

D) Organizasyon komitesi gerekli gördüğü takdirde turnuvanın yapılacağı tesisleri, belirlenmiş müsabaka yeri, tarih ve saatlerini önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Böyle bir durumda katılımcı takımlar mümkün olan en kısa sürede bilgilendirilecektir.

E) Organizasyona katılan tüm takımlar ulaşım konusunda kendileri sorumludurlar.

F) Organizasyon komitesi, açıklanan ödüllerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

G) Organizasyonla ilgili haberler, duyurular, müsabaka sonuçları, müsabaka programları gibi bilgiler www.klasslig.com'da yayınlanacaktır. Bu, taahhüt edilen bir hizmet değildir ve yayınlanmaması durumunda organizasyon komitesi sorumluluk kabul etmez.

H) www.klasslig.com'da yayınlanan bilgileri takip etmek takımların kendi sorumluluğundadır ve takip etmemelerinden doğacak zararlardan organizasyon komitesi sorumlu tutulamaz.

I) Merkez Disiplin Kurulu tarafından kurallara aykırı davrandığı gerekçesiyle ihraç olan veya cezalandırılan takım, maddi ve manevi herhangi bir hak iddia edemez.

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


SAĞLIK

A) Klasslig Ligi'nde katılan tüm oyuncular sağlık konusunda kendileri sorumludurlar. Spor yapmalarına engel rahatsızlıkları bulunanlar organizasyona katılmamalıdır.

B) 45 yaşından büyüklerin sağlık raporu eşliğinde oynamalarında herhangi bir problem yoktur. İzin ve rapor getirilmediği takdirde Klasslig Ligi Organizasyon Komitesi'nin hiçbir sorumluluğu yoktur.

C) Organizasyon Komitesi; sağlıkla ilgili konularda, tedbir alınmaması veya öngörülemeyen nedenlerden ötürü takımların ve oyuncuların uğrayabileceği maddi ve manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

💪💪💪💪💪💪💪💪


GÜVENLİK

A) Organizasyona katılan tüm takımlar güvenlik konusunda kendileri sorumludurlar.

B) Katılımcıların kendi aralarında ya da tesislerle aralarında çıkabilecek ihtilaflarda organizasyon komitesi taraf değildir, sorumluluk kabul etmez.

C) Organizasyon komitesi; güvenlik ile ilgili konularda, tedbir alınmaması veya öngörülemeyen nedenlerden ötürü takımların ve oyuncuların uğrayabileceği maddi ve manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

Üst